SON DAKİKA
Hava Durumu

BARIŞI’CI “VARIM” DEDİ

Yazının Giriş Tarihi: 16.04.2024 16:46
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.04.2024 16:53

Bursaspor’un mayıs ayında olağan genel kurulu var.

Sosyal medyada başkanlığa aday olduğunu belirten bir çok isim vardı.

İlk resmi açıklaması yapan Sinan Bür ile birkaç ay önce çekişen ve seçimi kaybeden Raşit Barışıcı oldu.

Kültürpark içerisindeki Altın Ceylan Tesisleri’nde açık havada güzel bir organizasyon.

Çimlerin üzerinde konulan sandalyeler üzerinde bilgisayarlarımızla not almaya çabalıyoruz.

Kolonlarda ise Balkan esintilerinden inanılmaz türküler yayınlanıyor.

İlk başkanlık açıklaması olunca medyanın da ilgisi bir hayli fazla olması benim dikkatimi çekti.

Toplantı öncesinde kafamda bir çok soru vardı.

Zorlu bir ligde mücadele edilecek.

3.Lig tecrübe ve takımı sırtlayabilecek 5-6 isteyen tecrübeli ağabeye ihtiyaç var.

Tahta kapalı.

Açılması için yaklaşık 150 ile 200 milyon TL arasında bir maddi kaynak gerekli.

Raşit Barıcı toplantı başlamadan önce daha önce youtube kanalında yayınlanan Bursaspor neden düştü belgeselinden alıntıları basın mensuplarına izlettirdi.

TSYD Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi’nin açılış konuşmasını yapması benim garibime gitti diyebilirim.

Ama sonrasında, İstanbul’dan gelen Sözcü gazeteciler Alper Mert, Bahadır Çokişler , konuşmalarında ulusal medyada Bursaspor’a bir hasret olduğunu ve dönmelerini beklediklerini, şehrin Süper Ligi hak ettiklerini söylediler.

Daha sonra Raşit Barışıcı konuşmasını yaptı.

İlk söylemi kulübün şirketleşmesi yönünde yapılan çalışmaları anlattı. Öztürk Yazıcı’nın bu konuda önemli çalışmalar yaptığının altını çizdi.

Raşit Barışıcı konuşmasında şunları söyledi:

“Büyük bir coğrafyaya hükmeden Osmanlı İmparatorluğunun 130 yıl başkentliğini yaptığı, Cumhuriyetimizin ilanından sonra başta otomotiv sanayinin devi, tekstil sektörümüzün lokomotifi, 17 sanayi bölgesi ve kayıtlı 54 bin sanayicisi olan; ülkemizde doğal güzellikleri, turizmi ve tarımı ile Türkiye’mizin gözbebeği Bursa şehrimizi 3. Lig’e düşürdük. Yapılan hatalarla sanayimizi, Bursaspor sevgisi aşığı olan milyonlarca taraftarımızı, Teksas’ı, Maraton’u ve Bursa basınımızı 3. Lig’e düşürdük.

Ben ve arkadaşlarımın kimse ile bir kavgası yok. Geçmiş üzerinde çok daha fazla durursak yanlış yaparız. İyi niyetle, Bursaspor’umuzun faydası olabileceği düşüncesiyle yapılan ama sonucunda hata olduğu anlaşılan birçok çalışma yapılmış olabilir. Bildiğimiz, gördüğümüz ve yaşadığımız ama birileri tarafından bilerek, isteyerek yapılan hatalar bizi değil Bursaspor’umuzun hukuk kurulunu ilgilendirir. Onların olabilecek önerileri doğrultusunda biz yönetim olarak haklarımızı korumak açısından ne gerekiyorsa onu yaparız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi. ‘Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim. Şuna emin olun ki iddia ediyorum şu an Bursaspor’da çalışmalarıyla, projeleriyle, vizyonuyla en hazırlıklı grup biziz. Kaybetmiş olduğumuz son genel kurulumuzdan beri bugüne dek her gün, her dakika Bursaspor’umuzun geleceği için fikirler üretiyoruz. Bir önceki genel kurulumuzda seçilmiş olsaydık hepimiz çok farklı şeyler konuşuyor olacaktık. Bizler tempomuzdan hiçbir şey kaybetmeden çalışmaya devam ettik.

Arkadaşlarımızla birlikte adayız. Niye adayız biliyor musunuz? Hiç düşündünüz mü, Bursaspor gibi bir kulübün bir futbol takımı bile yok. 14 futbolcumuzla yeni sözleşme imzalamak ve onları inandırarak motive etmemiz gerekiyor. Bu şehri tekrar ayaklandırmak, Bursaspor’umuzu tüm gençlerimize sevdirebilmek için adayız. Üzerimizdeki yükün ne olduğunu bilerek bir araya geldik. Her türlü projemiz hazır. Önümüzdeki en büyük engel tahtanın açılması dahil her türlü çalışmamızı yapıyoruz. Tüm bunları yaparken Bursaspor’umuzun, sponsorlarımızın ve bize destek olan kuruluşlarımızın tek bir kuruşunun boşa harcanmasına sebep olmadan bunları başaracağız.

Emin olun ki tüm Türkiye spor kamuoyu yeni bir yönetim modeliyle tanışacak. Bu model; birliktelik güven ve şeffaflık üzerine kurulacak. Hiçbir yönetim kurulu üyemizin Bursaspor’dan bir beklentisi yok ve daha fazla ne yapabilirizin heyecanı içindeler.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey’i bir kez daha kutluyor ve başarılar diliyorum. Sayın Bozbey ile yaklaşık 9 ay öncesinden beri defalarca Bursa ve Bursaspor’umuzu konuştuk, projelerimizi paylaştık. Birlikte faydalı şeyler yapabileceğimize inandık. Yönetim olarak hiçbir zaman isteyen taraf olmayacağız. Öylesine projeler hazırladık ki uygulanırsa kentimize, halkımıza faydalı olacağız. Kulübümüze düşecek paylardan da Bursaspor’umuz kısa zamanda eski günlerine kavuşacak. Şampiyonluğumuzu en büyük hatıra olarak kalbine yazmış biri olarak söz veriyorum ki ben ve yönetimim bu işi başaracağız.

Biz sadece elimizi değil, yüreklerini bu işe koymuş arkadaşlar olarak bizler gibi yüreğini koyan basın mensupları, taraftar ve yüce genel kurulumuza hizmet aşkındayız.”

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.