SON DAKİKA
Hava Durumu

Nilüfer Kızılcıklı Spor Kulübü Başkanı Kemal Güler Bursa’dan Haber Var’a konuştu!

Nilüfer Kızılcıklı Spor Kulübü Başkanı Kemal Güler Bursa’dan Haber Var’a sezonu değerlendirdi

Haber Giriş Tarihi: 30.12.2023 14:55
Haber Güncellenme Tarihi: 30.12.2023 14:55
Kaynak: Muhammet Ömer AK
www.bursadanhabervar.com
Nilüfer Kızılcıklı Spor Kulübü Başkanı Kemal Güler Bursa’dan Haber Var’a konuştu!

Haber: Muhammet Ömer Ak

Röportaj:Serdar Dundar

“HEDEFİMİZ OYUNCU YETİŞTİRMEK”

2023-2024 sezonuna her yıl olduğu gibi yaş ortalaması on dokuz olan bir takımla başladık. Şu anki grubumuzda da üçüncü sıradayız. Bizim hedefimiz oyuncu yetiştirmek ve üst liglere oyuncu vermek. Bu konuda da başarılı oluyoruz. Geçen sene iki arkadaşımızı profesyonel liglere gönderdik. Bu sene de aramızdan iki üç arkadaşımızı isteyen kulüpler var inşallah sezon sonu onları da göndereceğiz. Dolayısıyla biz bu ligi genç oyuncular ile oynamak istiyoruz. Çok büyük yatırımlar yapan bir takım değiliz. Zaten yatırdıktan sonra da çok fazla da kimsenin eline bir şey geçmiyor açıkçası. Günün birinde bütün takımlar görecek ki oyuncuların kendi semtinin altyapılarında oynaması hem o takıma çok fazla şey kazandıracak, hem de takımların bu kadar büyük maliyetler ile bir senede yaptıkları harcamayı belki on yıla yayarak birçok oyuncunun da önünü açmış olacaklar.

“BAŞA BAŞ MÜCADELE EDİYORUZ”

En genç takım olmamızın yanı sıra Bursa’nın en bütçeli oldukları grupta mücadele ediyoruz. Bu sonuçta bir kura biz de bu gruba düştük. Grupta gayet iyi takımlar var, ilçe takımları var ama bizde onlarla gayet başa baş oynuyoruz. İkinci yarı çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Sezon sonunda bakacağız ki para mı galip gelecek, oyun bilgisi ya da gençlik mi galip gelecek sezon sonu bunun değerlendirmesini yapacağız.

“ALTYAPIDAN ÇOK İYİ BİR JENERASYON GELİYOR”

Burası Bursa’nın en batı noktalarından bir tanesi, yaklaşık şu anda otuz bin nüfusu var. Yaza elli bin nüfus gibi bir sayıya ulaşacağını umuyoruz. Burası bize çok sahip çıktı. Şu anda futbol okulumuzda yaklaşık üç yüz tane öğrencimiz var. Alt yaş gruplarında U14’de şampiyon olduk, U19 üçüncü bitirdi, şu anda U13 ve U16 lider konumda. Dolayısıyla altyapıdan çok iyi bir jenerasyon geliyor. Birkaç sene sonra zaten hem buranın nüfusu hem de altyapımızdan dolayı dışarıdan bir oyuncu almamıza gerek kalmayacak. Mahallenin halkı, muhtarı, esnafı bize sahip çıkıyor. Oyuncular da çok mutlu çünkü burası en batı olduğu için aileler çocuklarını şehrin içinde bir yere göndermek zorunda kalmıyorlar. Tesisimiz gayet iyi yeterli, her gün yüze yakın öğrenci burada antrenman yapıyor, eğitim alıyor. Dolayısıyla onlar da mutlu biz de mutluyuz.

“BELEDİYE İLE SINIRLI İLİŞKİLERİMİZ VAR”

Belediye ile sınırlı ilişkilerimiz var. Bazı takımlar nedenini bilmememe rağmen farklı destekler alıyorlar. Biz sadece deplasman maçlarımız için belediyeden otobüs tahsisi alıyoruz. Bunun dışında belediyenin bize çok fazla bir katkısı yok. Olması gerekiyor mu derseniz olması gerekiyor. Çünkü belediyelerin birinci görevi kendi ilçelerindeki sporcu sayılarını artırmak. Belediyeler bireysel sporlara yönelseler belki çok daha başarılı olabilirler ama onlar da şu an takım sporlarına yöneldiler. Oralara yapmış oldukları yatırımları aslında tüm spor kulüplerine yapsalar çok daha fazla sporcu sayısına ulaşabilir ilçemiz. Bunun değerlendirmesini tabii ki belediyedeki yönetici arkadaşlar yapacaklar. Bize şu anda yaptıkları destek deplasmanlara giderken otobüs tahsisi, biz ona da teşekkür ediyoruz. Çünkü herkes kendisinden sorumlu, yakında seçim var bu seçimin sonucuna göre yapılan desteklerin karşılığını bulup bulmadığını herkes görecek. İnşallah herkes için hayırlısı olur.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.