SON DAKİKA
Hava Durumu

TBMM'de mesai yeniden başlıyor

TBMM Genel Kurulu, seçimler dolayısıyla verdiği aranın ardından çalışmalarına yeniden başlıyor. İlk toplantı bugün saat 15.00'de gerçekleştirilecek.

Haber Giriş Tarihi: 16.04.2024 11:46
Haber Güncellenme Tarihi: 16.04.2024 11:46
Kaynak: Haber Merkezi
www.bursadanhabervar.com
TBMM'de mesai yeniden başlıyor

31 Mart'taki yerel seçimler nedeniyle çalışmalarına ara veren Genel Kurul, bugün saat 15.00'te yeniden toplanacak.

TBMM Genel Kurulu, haftalık çalışmasında enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifini ele alacak.

Teklife göre, yerli üretim ve farklı kaynaklardan ithal edilen doğal gaz, Türkiye'de sıvılaştırılarak dünya piyasalarına LNG olarak pazarlanabilecek.

Enerji verimliliğini artırmak amacıyla hazırlanan projeler, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 15 milyon lirayı geçmemek kaydıyla bedellerinin en fazla yüzde 30'u oranında desteklenecek.

İçme-kullanma suyu temin edilen rezervuarlar ve sulak alanlar ile Kıyı Kanunu kapsamında kalan kıyı ve sahil şeritleri hariç olmak üzere denizler, baraj gölleri, suni göller ve tabii göllerin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığınca yenilenebilir enerji kaynak alanı olarak ilan edilen alanlarında imar planı yapılmaksızın yenilenebilir enerji üretim santralleri kurulabilecek.

Olağanüstü hal kararı alınan veya genel hayata etkili afet bölgesi olarak kabul edilen yerlerde, elektrik hizmetlerinin kesintisiz karşılanabilmesi için geçici süreli elektrik enerjisi talepleri belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde karşılanacak.

Genel kurul öncesinde siyasi partilerden sırasıyla grup toplantılarını gerçekleştirecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.