SON DAKİKA
Hava Durumu

Metin Külünk'ten çağrı ek vergi talep edin

AK Partili Metin Külünk, Türkiye’deki sermaye sahiplerine çağrı yaparak, “Ek vergi talep edin!” dedi

Haber Giriş Tarihi: 19.07.2023 13:47
Haber Güncellenme Tarihi: 19.07.2023 13:47
Kaynak: IGF
Metin Külünk'ten çağrı ek vergi talep edin

    Son zamlardan sonra vatandaşın alım gücünün daha da düşmesinin ardından Türkiye’nin zenginlerine çağrı yapan AK Parti Merkez Karar ve Yürütme Kurulu Üyesi Metin Külünk, Türkiye’nin ilk 50 bin ve 100 bin zenginini göreve davet ederek, "Çıkın ve Sayın Cumhurbaşkanımıza seslenin, ‘Biz de servet sahipleri olarak içinden geçtiğimiz zorlu süreçte devletimizin zarar almadan süreci yönetilebilmesi için ek vergi talep ediyoruz’ deyin. Taşın altına gövdesini koyan milletimizin yanında durun” diye konuştu.

"SERMAYE SAHİPLERİNİN KENARDAN İZLEMELERİ KABUL EDİLEMEZ"

Dünya ekosisteminin türbülans içerisinde olduğunun ve Türkiye’nin de doğal olarak bu türbülanstan etkilendiğinin altını çizen Külünk, “Pandemi, savaş, deprem gibi çok büyük olaylar, büyük maliyetler ortaya çıkarmıştır. Elbette bu maliyet karşılanmak durumundadır ve devletimizi ayakta tutmak zorundayız. Ancak bu ayakta tutma sorumluluğu sadece dar ve orta sabit gelirlilerin üzerine yüklenemez. Emekçiler, sabit ücretliler, esnaf; yani toplumun yaklaşık %70'i dolaylı vergiler ile bütçenin oluşumunda en büyük pay sahibi iken bu ülkenin servet sahiplerinin, sermaye sahiplerinin, her şartta kazanmaya odaklanmış sermaye gücünün hiçbir şey olmamış gibi gelişmeleri kenardan izlemeleri kabul edilemez.

"BU TAŞIN ALTINA ELİNİZİ KOYMAK ZORUNDASINIZ"

Bunun ötesinde bu yükü sadece aziz milletimizin her şartta bu ülke için mücadele etme noktasına tereddütsüz yükleneceği beklentisi ile esnaf, işçi, çiftçi, dar gelirli, ücretli, emekli ve köylüye bu işi bırakarak ‘biz nasıl olsa her şartta kazanmak durumundayız’ diyen büyük sermaye sahiplerine sesleniyoruz: Bu taşın altına elinizi koymak zorundasınız! Değilse bu ateşin herkesi yakacağından hiç şüpheniz olmasın.” dedi.

Kaynak: IGF

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.