SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa’nın DEVA’sı olmaya adaylar!

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı Bursa çıkarmasının ardından Deva Partisi Bursa’da tam saha çalışmalarına başladı. Genel Merkezin imzalatarak aday belirlediği Etik Belediyecilik kuralları ise haber içeriğinde sizlerle.

Haber Giriş Tarihi: 26.01.2024 10:48
Haber Güncellenme Tarihi: 26.01.2024 10:48
Kaynak: Fatih Akkuş
www.bursadanhabervar.com
Bursa’nın DEVA’sı olmaya adaylar!

Haber: Fatih Akkuş, Serdar Dundar

Kamera: Muhammet Ömer Ak

Deva Partisi Bursa İl Başkanı Tayfun Öztürk, Nilüfer İlçe Başkanı Ferdun Şen ve Nilüfer Belediye Başkan Adayı Nilüfer Akçakoca Demir, Bursa’dan Haber Var’a ziyarette bulunarak Bursa ve Nilüfer özelinde yapacakları projelerden bahsetti. Özellikle Tayfun Öztürk “Etik Belediyecilik yapacağız ve bu anlamda genel merkezimizin talimatları açık” 

Nilüfer’e DEVA, Nilüfer ile!

Deva Partisi Niilüfer Belediye Başkan Adayı Çevre Mühendisi Nilüfer Akçakoca Demir oldu. Ankara’da adaylığı açıklanan Nilüfer Akçakoca Demir özellikle kentin sorunlarıyla büyüyen ve çocuklarını da bu sorunlarla büyüten bir anne olduğunu vurgulayarak “Bu kentin sorunlarının çözümünü biliyorum. Bu sorunların çözümü için çalışıp, bu kentin bir bireyi olarak daha nasıl yaşanılabilir bir kent olması gerektiğine göre hareket edeceğiz. Bir kere kesinlikle Genel Merkezimizin “Etik belediyecilik” kavramıyla her bir Deva belediyesi gibi çalışılacak. Kentin sorunları çözülürken başka bir taraftan yeni sorunlar açılmayacak. Çözüm odaklı çalışacağımız ve Nilüfer’i, Nilüferliler ile birlikte yöneteceğimiz bir belediyecilik anlayışıyla geliyoruz” dedi. İl Başkanı Tayfun Öztürk ise “Güçlü olduğumuz bir il Bursa ve bu anlamda her adayımızla sıkı, sıkı görüşerek kararlar verdik. Genel Başkanımız Bursa’ya ayrı bir gözle bakıyor. Bunun için de Bursa ve ilçeleri için biz il başkanlığı olarak her sorunu en ince ayrıntısına kadar düşündük ve ona göre yol haritası belirledik. Seçime girmek için değil, kazanmak için giriyoruz ve kazanacağız” dedi.

Biz belediyeye değil, sorunların çözümüne adayız

Deva Partisi Bursa İl Başkanı Tayfun Öztürk “Nilüfer adayımız Nilüfer Akçakoca Demir’in çevre mühendisi ve iş sağlığı uzmanı olmasından dolayı Nilüfer’in sorunlarına çözüm üreteceğine eminiz. Bizlerde her türlü desteği vereceğiz. Sadece Nilüfer değil, Büyükşehir’de Av. Zeki Kahraman ile iddialı bir ekip kurduk. Zeki beyin de Bursa’nın sorunları özelinde ciddi çalışmaları oldu ve bu hususta çalışmalar yapıyor. Çok ciddi bir ekip kurdu ve bu ekip gece, gündüz çalışarak seçim sonrasına hazırlık yapıyor. Bu kentin başlıca sorunları var ve biz bu sorunları aşmak için talip olduk. Senelerdir çözülmeyen sorunlara, aynı şekilde çözüm bekleyerek bir ömür geçmez. Biz çözüm önerilerini sunuyoruz, çözecek kişiyi de sunuyoruz takdir Bursa halkının” dedi.

Okul sorunu bitecek, Ulaşım kolaylaşacak

Nilüfer Belediye Başkan Adayı Nilüfer Akçakoca Demir ise “Ben Nilüferli bir anne olarak kentin en büyük sorununun devlet okulu olduğunun bilincindeyim. Spor lisesi ve Meslek lisesi çok az. Özellikle öğrenciler özel okullara gitmek zorunda bırakılıyor. Devletin okullara tahsis ettiği araziler, özel okullara veriliyor ve her yere özel okul açılıyor. Türkiye’de en nüfus oranına göre en çok özel okul Nilüfer’de var. Biz bu sorunu çözüme kavuşturacağız. Gönüllü sanayiciler ve iş adamlarından desteklerle okullar için tahsis edilen alanlara devlet okulları yaptıracağız. Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli biçimde hayata geçireceğimiz bu projelerin ardından “Anne, çocuk merkezleri” kurulacak. Nedir bu? Anne ve çocukların rahat, rahat birlikte zaman geçirecekleri, gerektiğinde Belediye bünyesinde sicili belli bakıcı teyzeler ve öğretmenler eşliğinde çocuklarını emanet edebilecekleri bu merkezler Nilüferli anne ve babaların hizmetinde olacak. Mesela özel durumu olan öğrenci çocuklarımız var ve Nilüfer’de bu bireylere eğitim alanı yok denecek kadar az. Biz bunu ortalama 3 mahalleye bir denk gelecek şekilde fazlalaştırıp bu bireylerimizin de güven içerisinde eğitim almalarını sağlayacağız. Ulaşım sorununu ortadan kaldıracağız. Bunlar aslında bir belediyenin çok rahat çözeceği işler ancak kavgadan buna vakit kalmıyor” dedi.

Gölyazı cazibe merkezi olacak

Akçakoca Demir “Gölyazı cazibe merkezi olacak. Turizm açısından Nilüfer çok bereketli bir toprak değil gibi gözükse de aslında Gölyazı tamamen unutulmuş bir tarih. Burayı ranta peşkeş çekmeden Turizm merkezi haline getireceğiz. Bunu yaparken doğaya zarar vermek yerine, doğanın insan özelinde ki etkiyi de anlatacağız. Ağaç kesmek en kolayı, önemli olan ağaçlara zarar vermeden de muhteşem bir atmosferde hayat yaşandığını insanlara anlatacağız” diyerek turizm açısından da Nilüfer’e çözüm olacaklarını söyledi.

Hakediş sorunu ve borçlar

Nilüfer Belediyesinin iş yaptırdığı firmalara olan borçları tamamen kapatacaklarını ve hakkediş problemi olmayacak bir belediye olacaklarını söyleyen Nilüfer Akçakoca Demir “Nilüfer Belediyesine iş yapıp, ücret alamayan çok insan var. Biz bunun da üstesinden geleceğiz. Öncelikle bu borçları kapatıp, temiz bir belediyecilik kavramı oluşturacağız. Bunun için de Nilüferlilerden destek bekliyoruz” dedi.

Mavi Yelekliler sahaya iniyor

Bir dönem Bursa’da Mavi Yelekli ekolü oluşmasını sağlayan Deva Partisi Bursa İl Başkanlığının bu anlamda çalışmaları hız kazanıyor. İl Başkanı Tayfun Öztürk ve Nilüfer İlçe Başkanı Ferdun Şen “Mavi Yelekliler tekrardan sahaya iniyor. Her köşe başında sorunlarınızı dinleyecek ve adaylarımıza ulaştıracak, adaylar hakkında bilgileri size ulaştıracak ve kentin sorunlarının çözümleri açısından gönüllü çalışacak bu ekip her an, her yerde karşınıza çıkabilir. Bizler siyasi rant uğruna savaşan değil, siyaseti Bursa için kullananlar olarak bu kentin her sokağında ne sorun varsa çözüme kavuşması için çalışıyoruz. Sizlerden de destek istiyoruz” dedi.

İşte etik belediyecilik kuralları;

Dürüstlük kuralı  

Şeffaflık, Katılımcılık ve Hesap Verebilirlik Kuralı     

Kamu Kaynakları Koruma Kuralı     

Kamu Yararını Üstün Tutma Kuralı     

Belediye İmkanlarının Siyasi Finansmanında Kullanmama Kuralı     

Gizli bilgileri İfşa Etmeme ve Kişisel Amaçlı Kullanmama Kuralı     

Adalet ve Eşitlik Kuralı     

Ayrımcılık Yapmama ve Liyakat Esas Alma Kuralı     

Çıkar Çatışmasını Önleme Kuralı   

Hediye ve Menfaat Kabul Etmeme Kuralı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.