SON DAKİKA
Hava Durumu

Selim Kurtulan Bursa’dan Haber Var’a konuştu! “Ali Ay’ı sırtımda taşırım”

Bursaspor tribün lideri Selim Kurtulan Bursa’dan Haber Var’a açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 13.08.2023 19:00
Haber Güncellenme Tarihi: 13.08.2023 19:00
www.bursadanhabervar.com

Haber: Fatih Akkuş

Bursaspor tribün lideri Selim Kurtulan, Bursaspor başkanlığı ile alakalı bir toplantı düzenleyen Ali Ay ile alakalı açıklamalarda bulundu. Bursaspor’un bu halde olmasının tek sebebinin Ali Ay olduğunu belirten Kurtulan; “Ali Ay alacağının yarısını silsin, sırtımda taşır başkan yaparım ifadelerini de kullandı.
İşte Kurtulan’ın ifadelerinden satırbaşları;

Ben Ali Ay’ı eleştirdim, Emin Adanur’u eleştirdim Mesut Mestan’ı eleştirdim. Erkan Kamat’ı, Ömer Furkan Banaz’ı ve Recep Günay’ı eleştirmedim. Ben bu işi bildiğim için eleştirilecek insanları eleştirdim, eleştirilmeyecek insanları eleştirmedim. Kimse kusura bakmasın, bu olay da kimsenin zoruna gitmesin. Ben gerçekleri konuşurum, iyi şeyler yapacaklarına inandığım an kimseyi eleştirmem. Ben Ali Ay’ın 2. kongresinde Ali Ay’a oy atanların Bursasporluluğundan şüphe duyarım dedim. Beni herkes yuhaladı. Yuhalayanlara teşekkür ediyorum. Sonra ne oldu? Selim Kurtulan haklı çıktı, Bursaspor küme düştü. Arkasından Mesut Mestan geldi, eleştirdim. Neden eleştirdim? Kötü yöneteceğini bildiğim için. Arkasından kim geldi? Emin Adanur. Eleştirdim değil mi? Eleştirdim çünkü kötü yapacaklarını bildiğim için eleştirdim. Bak! Bursaspor ne halde. Kimlerin yüzünden bu halde Bursaspor? Taraftar sayesinde mi? Selim Kurtulan sayesinde mi? Hayır. Ben bu insanları eleştirdim çünkü kötü niyetlilerdi. Bursaspor’a faydalı olmak için gelmediler. 


Recep Günay bizden de imza istedi, biz de yardımcı olduk kendisine. Recep Günay, Bursaspor’u gerçek Bursasporlulara bırakalım dedi, kamu kuruluşlarına bırakalım dedi. İnsanlar bunu neden anlamıyor? Bursaspor’u 2016’da almış, 2019’da bırakmış 350 milyon zarar vermiş bir başkan için biz şu anda imza kampanyası düzenliyoruz. Bu başkanın evine de gidildi. İstifa isteyenler bugün imza topladı. Böyle bir şey olabilir mi? İnsanda gurur, şeref, namus olmalı. 2 kere kongre kararı alındı. Ali Ay neden Bursaspor’a başkan adayı olmadı? Dosyalar ortaya konulunca mı başkan oldu? Mahkemeler açılınca mı aday oldu? İnsanlar bunu düşünsün. 

Konuşuyoruz; “Abi parayı aldın” diyorlar. Konuşmuyoruz; “Abi parayı aldın” diyorlar. Yazıklar olsun ya! Kim para aldıysa şerefsizdir. Hangi başkan bana para verdiyse delikanlı olup çıksın söylesin. Hepsinden istesem alırım parayı. Almadım, almam da! Bana ne büfeler ne paralar teklif ettiler, eski tribüncülerin hepsi çok iyi bilir. Şimdi kimin nesi var nesi yok Bursa halkı biliyor. 


Bu şehirde bir tek Ali Ay’da mı para var? Korkmayın arkadaşlar, Bursaspor kapanmaz, Bursaspor’a hiçbir şey olmaz. Ben Ali Ay’ın neden olduğunu açıklayayım. Bu adam cezaevine gireceğini, yolsuzluk yaptıklarını biliyor. Derneğin malını üzerine geçiremez, bu hiçbir kanunda yok. Çok iyi Bursasporluymuş, 3-5 kişi rica etmiş. Çok iyi Bursasporluysa alacağının yarısını silsin. Recep Günay, Ali Ay’a 2 gün önce telefon açtı. Alacağın paranın faizini sil, biz seni başkan yapacağız dedi. Neden silmedi? Çoluğumun çocuğumun rızkı dedi. Faiz mi oluyor çoluğun çocuğun rızkı? Benim için hiç önemli değil, kamuoyu istiyorsa yine başkan yapsın. Bu takımın bu hale gelmesindeki tek sebep Ali Ay’dır. Ben bu zamana kadar ağzımı açmadım, bugünden sonra da açacağım, kimse kusura bakmasın. Ali Ay’ın Bursaspor ile alakalı yaptığı tek doğru iş benzinliktir. 

Geçmiş dönemde eski başkanlara karşı açılan davaların hepsi kapandı. Biz şahıslar dava açtığımız için çok önemsenmiyor ama kulüp başkanları dava açarsa dava sürer. Ali Ay ibra oldu ama kulüp başkanı şikâyetçi olmadığı için ibra oldu. 

Haberin devamı videoda

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.