SON DAKİKA
Hava Durumu

Recep Günay açıklamalarda bulundu

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Günay, basın mensuplarıyla buluştu.

Haber Giriş Tarihi: 02.01.2024 12:18
Haber Güncellenme Tarihi: 02.01.2024 12:22
Kaynak: Haber Merkezi
www.bursadanhabervar.com
Recep Günay açıklamalarda bulundu

Bursaspor Başkanı Recep Günay'ın yapmış olduğu açıklamadaki satır başları şu şekilde;

"Bu belki de bizim son toplantımız. Bir haftadır sosyal medyada yapılan haberlerin Bursaspor’un bu aşamaya nasıl geldiğinin göstergesidir. İç işlerine yönetim kurulundan daha çok karışan bize saldıran bir kitle var.

Hatırlarsınız, geçmiş dönemde elimizdeki çok yetenekli gençleri hiçbir ücret almadan, hiçbir tutanağımız olmadığı halde çekip gittiklerini ne çabuk unuttunuz. Aylık bir milyon altyapı giderimiz var, harcamalar yapıyoruz, üç dört sene genç futbolcu için harcama yapıyorsunuz sonra o elini ayağını çekip gidiyor.

Üç aydır yaptığımız çalışma ile bir futbolcunun 2026 ya kadar kulübümüzde kalmasını sağladık, fakat sosyal medyaya baktığımızda bizim bunları sattığımızı, parayı kırıştığımızı, takım elbise aldığımızı duyuyoruz. Ne kadar iftira varsa her şeyi yazdılar. Bu kadar büyük camiayı böyle yönlendiremezler. Kimi satmışız, kimden ne almışız. Böyle olmaz. Sonra Bursaspor’a kimse aday çıkmıyor deniyor, neden çıksın kendini oyuncak etmeye mi çıksın. Bu oyuncular ile profesyonel kontrat yaptık kötü mü oldu? Yoksa bu çocuklar amatör yetiştirme bedelini ödeyeceklerdi alacaklardı bizden. Bursaspor’da kalmalarını sağladık. Fakat vatan haini ilan edildik. Menajerlerin çarkını bozduk, Bursaspor’u kazanç kapısı olarak görenlerin çarkını bozduk.

Giderayak el altından satmışız paraları da almışız. Bursaspor’un malının el atından satılması gibi bir şey olabilir mi ya. Bursaspor kulübünden kimse umut beklemesin. Biz Bursaspor için kellemizi ortaya koyduk. Biz bu davaları açtık Bursaspor’un hakkını savunmak için. Haklarını geri almak için yaptım. Federasyon ile iki buçuk saat süren toplantımız oldu, puan silinmesin diye burada bayram yapmış gibi herkes sildi üç puanı. Resmiyette böyle bir şey yok ama buradaki insanlar bizi nasıl aşağı çekeriz diye ona çalışıyorlar.

Şu anda tahtanın açılması, üç puanı ve diğer cezaların da kaldırılması buradan çıkacak karara bağlı. Tahkim kuruluna dava açıldı bu dava neticesinde federasyon başkanı ile beraber hareket ettik. Eğer tahkimde haklı çıkarsak, tüm o günkü borçlar o yönetim kurullarına rücu edecek. O gerçekleştiğinde Bursaspor’un önü açılacak. Bursaspor kulübüne bu borçları yıkamazlar. Federasyonun yönetmeliğinde her şey açık ve net. Bunu başarabilirsek, Bursaspor’un çalışanları dışında kimseye borcu kalmayacak.

Benim en büyük hatam Bursaspor’un haklarını savunmak olmuş. Bende geldiğimde diğerleri gibi tabi efendim, emredersiniz efendim deseydim kimseden bu kadar hakaret işitmezdik. Bizim inancımızda yanlışı görürsek susmayız. Yanlış varsa onun karşısında olmuşuzdur.

Daha bir tane icra memuru sokmadım buraya. Elektriğini kestirmedim, doğalgazını kestirmedim. Hiçbir deplasmanda rehin bıraktırmadım. En son Van maçında herkesin gözü bizdeyken özel uçak kaldırdık Bursaspor’u maça çıkardık. Fakat sosyal medyada yine bize haksızlık yaptılar. Beceriksiz ilan ettiler.

Üye aidatları konusunu gündeme getirdik, insanları aradık yarımcı olmak için kalan aidatlarını göndersinler diye. Yıllardır unutulmuş aidat ödemeleri vardı. Üye aidatları ile ayakta kalmaya çalışıyorlar dediler, ayıptır. Suyumuz kesikmiş, gazımız kesikmiş, bu kadar da Bursaspor’u küçültmeyin. Takdir etmezsiniz o ayrı bir konu ama bizi toplumun önüne atmayın. Size bankadan iki yüz milyon çekecek sağa sola saçacak, giderayak üç tane futbolcuyu satacak adam lazım o zaman biz Bursaspor’un bir lirasını sokağa atmadık. İki kere küme düştüler biz daha düşmedik. O kadar gelir varken Süper Lig’den düşürdüler, onlara bu kadar eleştiri yapmadılar.

120 milyon lira sadece faiz borcumuz var. Bu faizi bile ödeyecek kimse yok. Kampanya yaparak falan kapanmaz. Herkes umut bekliyor, biri gelecek kurtaracak diyorlar. Koskoca Bursa bir milyar lira vergi borcunu kapatamıyorsa eleştirilecek kişi biz değiliz Bursa’dır. Yirmi gündür çağrı yapıyoruz para ödenmiyor, fakat bize saldırıyorlar. Biz sadece yarısı kadar deplasman masrafı ödedik.

Üç tane genç futbolcuyu Bursaspor’a kazandırdık. Tabii ki teklifler geldi. Bu çocukları şu anda milli takıma kadar yükselirken bizim emeğimiz var biz vardık. Futbolcularımızla konuştuk, önce Bursaspor diyeceksiniz dedik.

Bugüne kadar menajerler yönetmiş Bursaspor’u, onlar yapmış bu kadroları. Buranın sahibi olmuşlar. Burada içki içen futbolcular yakalandı, tabii ki biz bir disiplin getirince bizi sevmediler. Futbolcuların önce beyinlerini menajerlerden temizlemek lazım.

Tek suçum Bursaspor’un haklarını savunmaktı bunun bedelini hala çekiyorum. Biz bu davaları açtık. Kazandığımızda bırakın borçların ödenmesini, Bursaspor’un kasasında bile para kalacak. Bizler sermaye ile kavga ediyoruz. Bu yapılan borçları onlardan geri almaya çalışıyoruz. Tabii ki bize saldıracaklar.

Bursaspor kulübüne milyon dolarlar getireceğiz diyorlar, bir tane forma almamışlar, kayıtları bizde. Her türlü desteğe hazırız diyorlar, bir tane forma almamışlar, bilet almamışlar. Onların istediği çarka uysaydım şimdi Recep Bey’dim, ama kavga edip davalar açınca Amigo Recep dediler. Hiçbiriyle şahsi kavgam yoktu. Benim torunumun bile resmini koymuşlar tehdit ediyorlar. Önümüzdeki günlerde konuşulacak bir Bursaspor kalmadığında o adamlar yine iş yerlerinde oturacaklar ama Bursaspor ile yaşayan adamlar konuşacak bir şey bulamayacaklar.

En son bir canlı yayında futbolculardan birinin babası bize beddua okudu. Futbolcuları satmadık diye. Satmadık diye bana hakaretler ediyorlar, diğer tarafta sosyal medyada da biz bu futbolcuları sattık diye bize hakaret ediyorlar. Vakıfköy’ü temizledik. Oynayacak futbolcuları yukarıya taşıdık milli takıma kadar yükseldiler. Oğlunu A takıma aldırmaya çalışanlar, profesyonel yapmaya çalışanlar. Menajerler burayı oyuncak etmiş. Menajeri olan giremez diyorum artık almıyorum içeri.

Bursaspor’un iki tane yolu var. Birincisi ekonomik yönden bu davaların sonuçları, ikincisi sportif olarak altyapılar. Beş yıl ile on yıl arasında bu tahtayı kimse açamaz benim anlatmak istediğim buydu. Biz bu davaları kazanarak düze çıkabiliriz. Ya da bütün Bursa elini taşın altına koyacak. Biz Bursaspor’u kurtarmaya çalışıyoruz. Ben arıyorum nasıl düzeltiriz diye konuşuyoruz insanlarla, ertesi gün telefonları açmıyorlar, kaçıyorlar Bursaspor’dan.

Belli bir jenerasyon Bursaspor’un sahibi olmuşlar. Onları görürsen iyisin eğer onların istediği yoldan gitmezsen senden kötüsü yok. Levent Kızıl’a bile ne kadar hakaretler edildi. Şampiyon olduğu sene bile ne hakaretler edildi. Bir daha bu adamlar Bursaspor’a gelir mi? O camia varken kimse gelmez Bursaspor’a.

Yusuf’a, Yiğit’e, Çağatay’a, diğer genç oyuncularımıza teklifler var, bu güzel bir şey fakat önce Bursaspor, ben oyunculara söyledim. Bursaspor’u buradan kaldırın ben burada olursam söz verdim nereye istiyorsanız göndereceğim sizi diye. Önce Bursaspor’un menfaatini sağlamalıyız.

Yine bir çağrı yapıyoruz. Geç kalmadan her şey bitmeden Organize Sanayi Bölgesi, Ticaret ve Sanayi Odaları Bursaspor’un ayakta kalmasını sağlayın, şampiyonluk beklemesek de ayakta kalmasını sağlayalım. Buralarda o güç var. Bir araya gelerek kulübe sahip çıkalım."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.