SON DAKİKA
Hava Durumu

FRUTTİ EXTRA BURSASPOR’DAN SERİ BAŞLANGICI!

Yazının Giriş Tarihi: 15.12.2022 17:02
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.12.2022 17:02

Frutti Extra Bursaspor EuroCUP’ta hız kesmeden devam ediyor. Lietkabelis galibiyeti ile beraber 8’de 5 yapan Bursaspor grubunda 3. Sırada yer alıyor. Açıkçası Bursaspor bu sezon son 16 turunu her halükârda oynayacak gibi gözüküyor. Ancak burada önemli olan geçen sene sıkıntısını yaşadığımız saha avantajı… Bu sene böyle bir sıkıntıya düşmeyi istemeyiz. Bu nedenle sıralamada sezon sonu kendimize ilk 4 sırada yer bulmalıyız. Sezon başından beri oynanan EuroCUP maçları bunun sinyallerini veriyor zaten.

Lietkabelis maçında Bursaspor ilk çeyrekte tutuk bir performans gösterdi. İstediğimiz pozisyonları yakalayamadık, set oyunlarında Lietkabelis Bursaspor’u zaman zaman iyi durdurmayı başardı. Bunun yanı sıra maç genelinde 17 top kaybı yapan Bursaspor 7 top kaybını bu çeyrekte gerçekleştirdi. Bu top kayıpları şu an çok sıkıntı yaratmıyor gibi gözükse de ilerleyen seviyelerde başımıza dert açabilir. İlk çeyreği 6 sayı farkla Lietkabelis önde kapattı. Bu top kayıplarından sadece 4’ü hızlı hücumla birlikte sayıya dönüşseydi, fark bir anda 14 sayıya ulaşacaktı. Daha ilk çeyrekten çift haneli bir fark her zaman can sıkar, moral bozar.

Bursaspor’un son birkaç maçtır yaşadığı bariz bir sıkıntı var. O da ribaund problemi hem TBSL’de hem de EuroCUP’ta ribaund problemi yaşıyoruz. EuroCUP’ta ribaund ortalamasında ilk 3’te yer alan Bursaspor geçtiğimiz maç Reyer Venezia bu istatistikte en kötü ikinci takım olmasına rağmen Bursaspor’dan fazla ribaund alarak maçı tamamladı. Lietkabelis maçında ise ribaund problemi yaşadığımız noktalarda devamında ya faul ya da sayı olarak dönüşü oldu.

Bursaspor yoğun maç temposundan dolayı yorgun düşüyor bu bariz bir şekilde ortada, yeterli rotasyona da sahip olduğumuzu düşünüyorum. Yalnız Thornwell’in bir an önce takıma katılması gerekiyor. Bursaspor’da iki bölge için güzel bir rotasyon oluşturuyor. Ne yazık ki Bursaspor’da sıkıntı bunlarla da bitmiyor. Lietkabelis karşısında isabet yüzdemiz oldukça düşüktü. Hem iç hem de dış atışlarda, 31 tane dış atış deneyip sadece 8 isabet bulmak Bursaspor gibi bir takıma, Onuralp, Needham ve Clemmons gibi oyunculara da yakışmıyor. Bu maçta yine Onuralp başı çekti ve galibiyet geldi. Ancak daha üst seviye bir takıma karşı, daha üst seviye maçlarda Bursaspor’u büyük sıkıntıya sokabilir. Dikkatli olup çalışmakta fayda var.

Bursaspor bu Lietkabelis maçıyla birlikte sezon başındaki gibi bir seri yakalayabilir. TBSL’de önümüzdeki iki maçı da evinde oynayacak ve iki takımda ligin son iki sırasında yer alıyor. EuroCUP fikstüründe de aynı durumla karşı karşıya Brescia ve Ljubjlana maçları seri oluşturabilir. EuroCUP’ta hiçbir maç kolay değildir. Ancak TBSL’de daha rahat maçlar Bursaspor’u bekliyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.