SON DAKİKA
Hava Durumu

EuroCup'ta güzel başlangıç

Yazının Giriş Tarihi: 13.10.2022 00:51
Yazının Güncellenme Tarihi: 13.10.2022 00:51

EuroCUP’ta sezonu açan Frutti Extra Bursaspor, Cedevita Olimpija deplasmanı ile başladı. Maça güzel ve istekli bir başlangıç yapan Frutti Extra Bursaspor peş peşe bulduğu sayılarla maçı kazanma sinyallerini en başından rakibe hissettirdi.

Maç genel olarak savunma odaklı geçti. Savunmayı iyi yapıp, bulduğu fırsatları güzel değerlendirenin kazandığı bir karşılaşma oldu. Geçtiğimiz sezon EuroCUP’ta ribaund sıkıntısı çektiğimizi düşünüyorum. Ancak bu sezon takıma katılan iki pivot Zach Auguste ve Ahmet Düverioğlu bu eksiği güzel kapatmışa benziyor. Savunma ve hücüm fark etmeksizin her ribaund mücadelesinde oyuncularımız yer aldı. Elbette bunun da Frutti Extra Bursaspor’a büyük bir fark yarattığını söyleyebiliriz.

Şu an için özellikle EuroCUP özelinde Frutti Extra Bursaspor’a büyük sıkıntı yaratacak problem yine faul problemi… Daha ikinci periyodun ilk 4 dakikası içinde üç faule ulaşan Needam, ardından Zach Auguste yaşadıkları faul probleminden dolayı maçın geri kalanında parkede oldukları süre boyunca savunma sertliğini azaltmak durumunda kaldı. Zach Auguste’un iyi bir alternatifi mevcut kadroda, fakat Needam’ın alternatifi şu an için Ömer Utku Al… Ömer çok yetenekli fakat Avrupa düzeyinde hala sırıtan, göze batan özellikleri var. Faul problemi yüzünden Needam kenara geldiğinde, yakın geçen maçlarda hep diken üzerinde oluyorum. Takımın EuroCUP’ta yükseği hedeflediğinin herkes farkında ve bilincinde taraftar ve bana kalırsa yönetim de tekrardan final oynamak istiyor. Ancak Needam alternatifi olarak Ömer yetersiz kalıyor gibi…

Maç içeresinde Cedevita Olimpija asla Frutti Extra Bursaspor’un rahat bir nefes almasına izin vermedi. Nefesini her an ensesinde hissettirdi. Daha sezonun ilk maçlarında böyle olan takımlar Play-off aşamasında ne durumda olun siz düşünün… Frutti Extra Bursaspor bugün çok fazla top kaybı gerçekleştirdi. Eğer Cedevita Olimpija bu fırsatları değerlendirebilseydi galip gelemezdik belki de. Gerçi Frutti Extra Bursaspor’un en iyi özelliği de maçı son ana kadar bırakmaması. Ayrıca isabet konusunda da bugün iyi değildik. Hem içerde hem de dış atışlarda isabet oranımız iyi bir orana sahip değil.

Bu gibi eksikleri EuroCup sahnesinde ki ilk maçın heyecanına veriyorum. İlerleyen aşamalarda çok daha iyi olmalıyız. Grubu üst sıralarda bitirmenin önemini geçen sezon hepimiz gördük. Üst sıralarda bitirelim ki Play-off müsabakalarını evimiz de oynayalım. Taraftarı da arkasına alıp oynayan bir Frutti Extra Bursaspor yine final oynar. Bu sefer yolun sonu şampiyonluk olsun, EuroCUP Bursa’ya gelsin…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.