SON DAKİKA
Hava Durumu

SEZON SONU

Yazının Giriş Tarihi: 14.05.2024 10:23
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.05.2024 10:23

Her sezon başında özellikle yaz aylarında kulüplerimiz gelecek sezonu ellerindeki bütçe ile en iyi yerde tamamlayabilecekleri kadroları oluşturmaya çalışır. Dersine son dakikada çalışmayan, sezon içinde gelecek sezona dair potansiyel oyuncuları takip eden takımlar bu öngörülerine yakın bir yerde genelde sezonu tamamlar. Bazı sezonlar son dakika transferleri ile sürpriz yapan takımlar da çıksa da plan ve programı iyi yapan ve kadro yapısını bozmayan kulüpler daha başarılı olmuşlardır.

Takımlar oluşturulduktan sonra oynanan hazırlık maçları aslında antrenörlerin yeni oyuncuların takıma ne kadar adapte ve mevcut oyuncuların ne kadar hazır olduğunu görmek için oldukça fazla maç yapmak istemesi, turnuvalara katılması sonucunda sezonun genel resmi çizilmektedir. Tüm hazırlık maçlarını kaybeden bazı takımlar sezonu play off ile sonlandırdıkları gibi hazırlık maçlarında süler performans gösteren takımların da bir alt lige düştüğünü görebilmekteyiz.

Takımlar sezona her ne kadar yaz aylarında kurdukları kadro ile başlasa da sakatlıklar ve performans düşüşleri, ailevi sebepler nedeniyle sene içerisinde kadrolarında değişiklik yapmakta. Neşteri zamanında vurup hızlı değişiklik yapan takımlar sezonu daha rahat ve güzel yerde birikmekte. Her ne kadar oyuncularla sorum yaşansa da bazı takımlar da yola çıktıkları antrenörleri değiştirip yeni bir kan yeni bir heyecan yaratıp kötü gidişlerine son vermekte.

Antrenör değişiklikleri bu sezon en çok Fenerbahçe Beko ve Bursa Spor İnfo Yatırım takımlarında etkili oldu. Kendilerinin kurmadığı takımı yönetmek ve başarı sağlamak aslında hiç kolay değil. Bir de üstüne takım ekleme yapılan oyuncuların da uyum göstermesi başarının en büyük anahtarı.

Serhan Kavut, yıllardır Bursa Spor basketbol takımına gerek Gençler Ligi antrenörü, gerek A takım yardımcı antrenörü olarak hizmet vererek kötü kurulmuş ve çok da iyi yönetilmeyen takımın başına, takımın ligdeki durumu çok da iç açıcı değilken ve söz gelimi “saatli bir bomba” olarak aldığı takıma 2 değişiklik yaparak, özellikle uzun oyuncuya neşter vurarak sezon sonunu 100 metre depar koşusu gibi kapattı. Son maça kadar play off şansını sürdüren coach önümüzdeki sezonlarda neler yapabileceğini gösterdi.

Umarım takımlarımız Sezon Sonu indirimlere kalmadan istikrarlı bir şekilde tüm sezonu tamamlarlar. Gelcek sezon şimdilik 2 Bursa takımımıza Süper Ligde başarılar dilerim. Final Spor takımımız da sürpriz bir finalle Süper Lige gelirse bu lig tadından yenmez.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.