SON DAKİKA
Hava Durumu

TAM 16!

Yazının Giriş Tarihi: 05.04.2023 21:38
Yazının Güncellenme Tarihi: 05.04.2023 21:38

Bizim bizden başka kimsemiz yok… Bir önceki yazımın başlığı bu şekildeydi. Vakit geçmesim ki bu kelimelerimin haklılığı pekişsin.  Biz düşmanlarımızı yalnızca dışarıda değil içeride de arayan bir camiayız… Doğrusunu da yapıyoruz nitekim. Tüm Bursaspor düşmanlarının tek cephede bulunduğu Amedspor maçından sonra görmüştük aslında gerçek tabloyu. Bursa’nın kendi milletvekilleri bile temsil ettiği kesime faşist diyebildi rahatlıkla… Ne yazık değil mi? Olayların iç yüzünü bile bilmeden yaftalamak. Neyse gelelim geçen haftaya, Bursa Valiliğine olan, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlemeleri yapılan ama kendilerini Bursalı değiliz İnegöllüyüz diye nitelendiren kitle gerçekten gerek maçta yaptıkları tezahüratlar, gerek ise açmış olduğu pankartlar ile kendilerini gülünç duruma düşürmekten başka hiçbir şey yapmamışladır.

   Fakatsız, amasız… Deplasman tribünde bulunan Bursaspor taraftarı ayrı, saha içinde bulunan futbolcularımız ayrı olarak cevaplarını verdiler. Bir parantez de ben Özer Hurmacı ve ekibine açmak istiyorum. Henüz çiçeği burnunda teknik direktör Özer Hurmacı 2 maçta da kendi özgüvenini futbolculara yansıtmış bir tablo çizdi. Özellikle basit puan kayıplarının ardından genç oyuncuların kırılgan yapısının baş göstermesi olası bir durum iken bunu asla ve asla sahada görmemiş olmak, aksine taşıdıkları formanın ağırlığının bilincinde olan bir futbolcu grubu görmek beni mutlu etti.

   Umarım bu oyunu ve skorları kalan maçlara da yayar, ligi bitirebildiğimiz kadar üst sıralarda bitiririz…

TOPARLANMAK LAZIM!

   Son 10 maçında yalnızca 3 galibiyet alan ve oynadığı oyunla da hepimizi üzen Frutti Extra Bursaspor’da işler hiç iyi gitmiyor. Takımın almış olduğu skorlardan bağımsız olarak şunu net olarak söyleyebilirim ki mücadele bizleri hiç tatmin etmiyor. Formsuzlukların da son dönemde artması sezonun geri kalanı için beni korkutmuyor değil. Dış atışlarda olan düşüş, pota altında yaşanılan sorunlar fazlasıyla baş gösteriyor. İki kulvarda mücadele etmek takımı fazlasıyla yormuş ve yıpratmış anlaşılan. Umarım Eurocup noktasında artık maçların sık olmaması takımımız adına olumlu bir noktaya dönüşür ve en azından lig bazında istediğimiz sıralamayı elde edebiliriz. 12 Nisan’da oynanacak Gran Canaria maçında da takımımıza başarılar dilerim. Eurocup’un favorisi karşısında deplasmanda zor bir maça çıkacağız. Umarım turla döneriz.

BOMBA GİBİ…

   Bu sezon için arık iddiasını yitiren Nilüfer Belediye FSK’da önümüzdeki sene için hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Bursaspor’un efsane isimlerinden Pablo Batalla ile teknik adamlık konusunda anlaşan Bursa ekibi şimdiden kadro planlamaları ile ilgili startı vermiş… Hedef 3.Lig parolası ile çıkılacak yolda gerek ayrılan bütçe, gerek konuşulanlar karşısında heyecanlanmamak mümkün değil. Maçlarını Nilüfer İbrahim Yazıcı Stadyumunda oynayan Bursa ekibi gelecek sene için de Bursalı futbolseverlerin ilgisini çekecek organizasyonlara imza atacağı konuşuluyor. Bursa şehrine değer katacak bir kulüp yapılanıyor… Başarılar Nilüfer Belediye FSK…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.