SON DAKİKA
Hava Durumu

Zamanı gelmedi mi?

Yazının Giriş Tarihi: 09.06.2023 09:48
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.06.2023 09:48

Bursaspor’da bir kongre dönemi daha başladı…

Bilirsiniz ki Bursaspor’da kongre dönemleri her anlamda hareketli geçer. Camianın kabul ettiği isimler aday olmaz, olsa da icazet almak ister. İcazet gelmeyince aday olmaz tepki çeker. Eski başkanlar nabız yoklar. Ancak bu kongrede farklı bir durum var. İşi yapabilecek isimler aday olmak istemiyor. Mevcut yönetim devam etsin istiyor. Mevcut yönetim ise “Biz artık yokuz” diyor.

Kocaaaaaa Bursaspor milletin elinde oyuncak olmuş durumda!

Divan Başkanlığı sessizliğini bozup açıklamada bulunuyor o da çıkmış veya çıkacak adaylara gözdağı vermek için. 

Mevcut yönetimden tanıdığımız isimlerle ne zaman konuşsak “Camia tepkili ama destek hiç yok. Divan kurulu suskun, camianın önde gelenleri suskun. Destek olmak için açıklama bile yapmıyorlar” dediklerinde yüzleri orada verdiğim cevap “Divan açıklama yapıp size destek olsa tepki daha da artar” Bu hep böyle olmuştur. Divan Bursaspor’da kim gelirse, gelsin yatma makamıdır. Divan’ın Bursaspor’a olumlu bir tek katkısını bana sunsunlar bu satırlardan özür mesajları yazacağım, gidip hepsinin elini öpeceğim. Bu sadece şimdi değil, geçmişte de böyleydi. Bursaspor en kötü sezonlarını yaşadığında bile “Dur kardeşim ne yapıyorsunuz” demek yerine “Oyna, devam” dediler. Bu sebeple gereksiz bir kurulunda cümleleri benim nazarımda yok hükmündedir!

Gelelim asıl konuya. Bursaspor sahipsiz değildir mottosuyla çıkan her aday Bursaspor’a yarardan çok, zarar verir. Bu zamana kadar verdi, vermeyede devam edecektir. Bu sebeple bu mottoyla yola çıkana destek vermeyecektir bu camia. Recep Günay kayyuma kalmasın, istenmeyen bir aday varsa başkan olmasın diye bir girişimde bulundu. Sedat 3’ü başkan olarak sunmaya hazırlanıyor. Futbol aklının içeride olması güzel ancak onlarda kulüp ellerine kalması durumunda tek yapacakları çıkabilecek bir adaya zaman kazandırmak ve sonrasında kongre tarihi almak olacaktır. İşin özü Bursaspor sahipsiz, sahipsiz kalmaya da devam edecek. Bu iş sadece Alinur Aktaş’tan gelecek destekle olmaz. BTSO Türkiye’nin en büyük odası. Bursaspor’un geçmişten, günümüze bütün başkan ve yöneticileri buraya kayıtlı. İbrahim Burkay’ın meclis oturumunda “Arkadaşlar Bursaspor’u bu koltuklarda oturanlar bu duruma getirdi. Her yönetimden insan var, başkanlar var. Şimdi bu durumu temizleme vakti” demeli ve bir an önce o meclisten bir yönetim çıkarmak zorunda. Bursaspor’un kurtuluşu buradan geçiyor!

ALT YAPI, ALTTA KALAN YAPI!

Maalesef alt yapı oldu altta kalan yapı. Bunu dememin sebebi ne U19’un düşmesi ne de transferin zar, zor açılmış olması. Yönetim düşmüş kendi derdine. Bu zamana kadar alt yapıdan sorumlu yönetici Selim Yolgeçen ciddi çalışmalar yaptı ve Bursaspor’a Vakıfköy’de kazanımlar sağlamasında büyük rol oynadı. Maaşlar gününde ödendi, tesis bakımları zamanında yapıldı ve herkes ilk defa oldukça mutlu. Mutlu olmasına mutlu da gelelim asıl önemli konuya. 

Atıcılar, Fethiye, Yıldırım gibi sahalarda U11 ve U12 maçları oynanıyor. Ben evladımın oynadığı maçları izlemek için Atıcılar’a haftanın 3 günü gidiyorum. Aynı şekilde bir de okul maçları oynandı. Türkiye şampiyonu Bursa’dan çıktı, evladımın okuduğu okul İsmail Kadriye Solakoğulları Bursa 1. Si oldu. Yaklaşık 150 maç izledim. Sivasspor, Alanyaspor, Altınordu, Başakşehir gibi kulüplerin temsilcileri veya hocaları her maç tribünlerde. Kim yok biliyormusunuz? Bursaspor’un hocaları…

Bursaspor’un 2011-2012 jenerasyonu oldukça iyi. Nazar değmesin evlatlara. Aileler oldukça istekli ve her maç destek için tribünde. Bu kategoriye bakan hocalarımız ellerinden gelenin en iyisini yapıyor hepsini tebrik etmek lazım. Ancak be arkadaş bir maç izleyin ya. Bursaspor hemen, hemen her maç galip. Rakiplerinde oldukça iyi oyuncular var ki yüzlerce sporcu içerisinde şimdiye kadar 22 genç futbolcu adayı saydığım kulüplerin radarına girmiş vaziyette. Bu çocuklarda elden uçup, gidecek. Sorsan elimizde aynı yaşta sporcu var denilecek ama yaparsın ekstra bir takım daha toplarsın arkadaş bu çocukları oraya iyileri Vakıfköy’e alırsın. Ama yok daha mühim işler var. Özlüce’de ceviz sezonu da sona erdi ama ne işleri var bilemiyorum. Neyse demem o ki bu zihniyetle değil yeni sporcular, elde olanları da diğer kulüplere kaptırmaya kısa bir zaman kaldı. Bursaspor’un kurtuluşu dediğimiz o kaynak maalesef ki başka kulüplerin Avrupa anahtarı olmaya devam edecek!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.