SON DAKİKA
Hava Durumu

Yerel seçim ve Bursaspor!

Yazının Giriş Tarihi: 12.03.2024 11:18
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.03.2024 11:18

Bursa’da en önemli konulardan birisi de şimdilerde yerel seçim…

Elimden geldiğince Büyükşehir adaylarının ve merkez ilçe adaylarının basın mensuplarıyla buluşmalarına katıldım ve soru sormadan Bursaspor’a hangileri değinecek, neler söyleyecek merakla bekledim. Yüzlerce gazeteci geliyor elbette ve hepsinin derdi farklı sorular. Spor yazarı olarak genelde azınlık olduğumuz için dikkatimi çeken bir durum olmadı. Hatta Bursaspor ile alakalı projesi olmayan veya sunumunda konuşmayanlara da soru bile sormadım. Tarık Çapçı katıldığı yerlerde sorusunu elbette sordu ancak genelde adayların gündeminde Bursaspor konusu hassas olarak görüldüğü için pek o toplara girmediler.

Alinur Aktaş’ın yaptığı lansman ile çok ses getirdi. Bu lansmanda bütün lansman boyunca Bursaspor ile alakalı proje bekledik ancak proje sunumlarında görmeyince tam “Bir şey yok” diyecekken sunumun sonunda Alinur Aktaş’ın tek gündemi olarak seslenmesi ve “Bursaspor’a bugüne kadar elimden geleni yaptım ancak daha fazlasını yapacağım. Beni sevmeselerde ben kendimce iyi Bursasporluyum ve hakettiği yere çıkarmak için elimden geleni yapacağım” diyerek en azından Bursaspor’u unutmadığını söylemiş oldu.

Mustafa Bozbey lansmanında ise Bursaspor ile alakalı çok fazla topa girmedi ve genelde şehir için, çözümlerini dile getirdi. Ancak toplantıda soru, cevap bölümüne geçildiğinde Bursasporlu olduğunu her fırsatta dile getiren Bozbey “Bursaspor’u şeffaf ve hesap verebilen yönetim anlayışıyla yönetirlerse elimden geleni yapacağım. Maddi, manevi yanında olacağım. Ancak Bursaspor ile birlikte şehirde düştü ve bu anlamda bir hareket lazım” dedi. Açıkcası onun da çok fazla şehrin ateşlenecek bir yanı olmadığının farkında olduğunu gördüm.

Yüksel Selçuk Türkoğlu özellikle Bursaspor alanında proje ve çözüm önerileriyle bir lansman gerçekleştirdi. Bursaspor özelinde o da aslında hemen, hemen aynı şeyleri söyledi. Şehrin bir araya gelerek arma etrafında toplanması gerektiğini söyleyen Türkoğlu “Kalıcı ve geçici gelir getirecek projelerimiz var ancak Bursaspor’a, Bursa sahip çıkmalı. Bu bir kişinin yapacağı bir şey değil” dedi.

Sedat Yalçın Bursaspor ile alakalı her fırsatta projelerini anlatıyor ancak Bursaspor’un uzun vadeli projelere değil, kısa vadede özellikle de mayıs ayında yapılacak kongrede seçilecek yönetime destek şart kendisi de bu konuda “Bursaspor’un başarısı için herkes elini taşın altına koyacaktır. Bu konuda üzerimize düşen ne varsa fazlasıyla yerine getireceğiz” diyerek konunun farkında olduğunu söyledi.

Bayram Kazancı ise Bursaspor ile alakalı ilk günden itibaren çok fazla projelerini yansıttı ancak onunda maddi açıdan Bursaspor ile alakalı bir şey yapma ihtimali şu an için zor. Hatta geçtiğimiz günlerde oynanan maçta bütün tribünleri gezdi, saha içerisinden de protokole geçti ancak Bursaspor öyle anaokulu, yaşayan stadyum ile kurtulacak bir yapıda değil. Ancak ne olursa, olsun bütün bu adayların projeleri tek, tek hayata geçmeli. Kazancı’nın da projeleri stadyumda ki kreş ve okul projesi hariç hayata geçebilecek projelerden olarak göze çarpıyor.

İLÇELERDE DURUM NE?

İlçe belediyelerde durum ne olur bilinmez. Oktay Yılmaz ve Mustafa Dündar her sene olduğu gibi imkanları dahilinde destek verdi. Hatta Oktay Yılmaz zaten Vakıfköy’ün senelerdir neredeyse büyük yükünü omuzlayarak Bursaspor’a destek olmaya devam ediyor. Akparti Nilüfer İlçe Başkanı Furkan Alpaslan’ın da Bursaspor için dertlenen bir yapıya şahit oldum. Kendisini tanımam ama sürekli dilinde Bursaspor’un içinde bulunduğu durum olduğunu çok kez duydum. Umarım onlarında artık bir şeyler yapması gerektiğinin farkına vardığını düşünmek istiyorum. Ben buradan Akparti, CHP, İyiparti, Zafer Partisi, Yeniden Refah, Deva Partisi, Gelecek Partisi bütün siyasi partilere sesleniyorum. Alinur Aktaş’ın yaptığı gibi alın yanınıza adaylarınızı ve gidin Özlüce’ye her parti adaylarına reklam bedellerinin bir kısmıyla Bursaspor’a bağış yaptırması gerektiği kanaatindeyim. Her mahallede “Bursaspor’a onu yapacağız, bunu yapacağız” diye üzerinden reklam yapan kim varsa buyursun Özlüce orada…

Tek yapmanız gereken adaylarınızın hepsini bir araya getirip Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerine giderek destek olmak. En azından belki 3-5 dosya bu sayede kapanır da Bursaspor ilk defa bu furyada kazançlı çıkar.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.