SON DAKİKA
Hava Durumu

Toplanacağımız masa ne tarafta?

Yazının Giriş Tarihi: 26.02.2024 10:48
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.02.2024 10:48

Bursaspor tarihin en zor günlerini geçiriyor…

Sadece en zor günleri değil, en çaresiz dönemini yaşıyor…

Kaderini, acımasızca izleyenleri seyrederek yaşıyor Bursaspor…

Bu kaderini yaşarken izleyenleri de izliyor koca Bursa, Bursaspor camiası. Artık ayrışma değil, bütünleşme, kenetlenme vakti geldi, geçiyor. Yapılacak çok basit aslında. Makus talih işlerken camia bir masa etrafında toplanmak zorunda.

Küfürü, ayrıştırmayı, ötekileştirmeyi bir kenara bırakarak…

Siyasileri, STK Temsilcilerini, şehrin mülki amirlerini, iş adamlarını, iş kadınlarını, doktorundan, avukatına, bakkalından, memuruna Bursalı, Bursasporlu her kim varsa ayrışmadan kenetlenme vakti geldi. Bursasporlu avukatlar ne kadar avukat varsa belirli bir bedel ile her ay aralarında para toplayıp Bursaspor’a vermek zorunda. Bursaspor üzerinden haberlerle okunma sağlayan biz medyanın ne kadar gazetecisi varsa belirlenen rakamlarla katkı sağlamak zorunda.

Hatta bir önerim var Bursa Gazeteciler Cemiyeti ve TSYD Bursa Şubesine. Her ay kimsenin bütçesine dokunmadan bir para toplayıp Bursaspor’a makbuz karşılığında bağışta bulunalım. Bunun öncüsü biz olalım. Emlakçılar odası, Kuyumcular odası, Bakkallar odası, Otobüs, Minibüs ne kadar oda varsa. 100 TL gibi bir rakam olarak şehrin bütün esnafları para toplayalım, Bursaspor’a bağışlayalım. Ayda 100 TL kimseye dokunmaz ama onlarca dernek, oda arasında toplanacak rakam çok büyük paralara tekabül ediyor.

Sosyal medyada bulunan ve her şeye muhalif olan kesim kesinlikle buna da muhalif olacaktır ama her bağış yapanın isimleri liste halinde yayınlanıp teşekkür edilirse, 100 TL desteği herkes rahatlıkla yapılacaktır. Karşı çıkmak yerine bir defa da bunu yapalım Mayıs ayında tahtayı biz açalım. Küçücük bir hesapla bu organizasyona 30.000 kişi, kurum, esnaf katılsa ve aylık 100 TL para bağışlasa ayda 3 milyon TL para yapar. Bursaspor’un aylık gideri 1 milyon TL civarında olduğunu düşünürsek her ay borçlara 2 milyon gibi bir rakam kalır. BTSO bu organizasyona katılsa ve üyelerine 500 TL aylık bir bedel belirlese ki 500 TL günlük çay paraları değil, bu organizasyona da 20.000 kişi, kurum katılsa içlerinde 10 milyon TL’de burası yapar. Şimdi bütün bu organizasyonla aylık 10 milyon TL borçlara ödense Mayıs ayında o tahta açılır mı?

Masa etrafında toplanmak budur. Bu işe katılmayan kişi, kurumlara da teşekkür eder geçersin. Ancak Bursaspor o tarihlere tekrar dönerse bırakın protokolü, batı alttan bile bilet satmayacaksın ki bu insanlara gönül verdikleri takımları desteklemeye gelemesinler. Bu kadar basit diyeceğim ama dediğim gibi bu iş sadece bize basit. İlla ki birileri çıkacak “İmkansız, mecbur mu” gibi cümleler kuracak. Bu aslında kendisini Bursalı hisseden herkesin asli görevidir.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.