SON DAKİKA
Hava Durumu

Olmaz işler silsilesi! Belediye başkanlarına çağrı…

Yazının Giriş Tarihi: 29.04.2024 13:28
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.04.2024 13:32

Bursaspor tarihin en kötü zamanlarını geçirirken, her yıl yeni rekorlar da kırıyor!

Yönetici açıklamaları, futbolcu olayları, teknik direktörlerin futbolcu tokatlaması, bot hesaplarla gazetecilere küfreden futbol şube sorumlularına varan sansasyonel süreçler geçiriyor. Her sene “Daha kötüsü gelmez” dediğimiz ne varsa on kat kötüsü geliyor…

Ne yazık ki bu süreci hep birlikte izliyoruz!

Bursaspor taraftarının “Acaba destek olur mu?” dediği isimler Fenerbahçe Divan Kurulundan pozlar paylaşıyor. Diğerleri amatör takım maçlarına gidip “Ne yapacaksın Bursaspor’u bitti artık” diyor.

Eee tabi ki size göre bitti. Artık kemirecek bir tarafı kalmadı mesela. Reklam değeri de yok, çünkü basın artık uyandı. Aranızın iyi olduğu basın mensupları da artık meslekte değil. Sonra tabi Bursaspor bitti diye kendinizi avutursunuz. Sizin zaten layık olduğunuz yerler oralar da biz haddinizden fazla değer verdik o da bizim ayıbımız!

Ben sözümü verdim arkadaş! Bir masa kurulsun ve etrafına Bursaspor’un bugüne kadar etinden, sütünden faydalanan kim varsa toplatılsın. Alt yapıdan, üst yapısına kadar kim ne faydalandıysa gelsin fayda sağlasın. Sağlamayan kişi, kurum, kuruluş, siyasi kim varsa isim, isim afişe etmeyen NAMERTTİR!

Sayın Sinan Bür’ e de iki çift laf etmek isterim. Benim yaşım yetmiyor sizi saha da izlemeye ama hep duyduk isminizi. Art niyetli olduğuna inanmıyor olsam da arkadaş canlı yayında kurduğunuz cümleler nedir? Amacınız nedir? Direk isim verip, yapılan güzel işlere şerh koşmak nedir? Siz de sürecin içerisindesiniz, bunu biliyoruz. Transfer dosyalarıyla ilgilenen kişilerin de isimlerini biliyoruz, adayların da biz bu işi. Bilmiyor muyuz? Yazmak istesek yazamaz mıyız ki siz canlı yayında söylüyorsunuz? Daha önce aynısını yine benzinlik arazisiyle alakalı canlı yayında sırf gündem olmak adına yaptığınız yanlış bilgilendirme konuyu nerelere getirdi. Acaba amaç aday çıkmasın, devam edelim mi? Size randevu bile vermeyenler acaba destek verir mi bilemedim. Bence siz hiç boşuna yönetim kurmaya çalışmayın. Gereksiz yere de gündem meşgul etmeyin. Bunun nedeni ise son yapılanlardan sonra size güvenin ciddi derecede azaldığıdır. Bu arada yönetim olarak bir, iki isim hariç ben camianın aksine takdir ediyorum sizi. Çalmadınız, çırpmadınız bir şekilde götürdünüz. Sportif anlamda olmamış olabilir ama en azından sansasyonel işlere imza atmadınız. Sporcuların ucuz, ucuz satılması dışında ancak yapamayacaksınız, olmayacak gibi duruyor.

BELEDİYE BAŞKANLARINA ÇAĞRI

Çok önemli bir konu daha var. Mayıs ayında bir kongremiz var ve 1 Haziran 2024 Bursaspor’un yeniden kuruluş yıl dönümü olabilir. Bunu başaracak olanlar önce seçilecek yönetimin güçlü olması, ardından şehrin seçilen belediye başkanları. 3 Parti belediyesi var Bursa’da!

Öncelikle sayın Mustafa Bozbey 1 Haziran için şehri bir araya getirmek adına daha önce Nilüfer Belediye başkanlığı döneminde yaptığı gibi şehrin dört bir yanını Bursaspor bayraklarıyla donatması elzem. Ardından meclis gündemine getirerek bütün ilçe belediye başkanlarının imkanları dahilinde bu bayraklardan kendi adına veya belediyesi adına yaptırıp en azından ilçelerinin ana caddelerine ve belediye binalarına asması çok önemli. Düşünsene 1 Haziran sabahına uyandığında şehrin ve ilçelerin ana caddeleri en azından kaldırım taşları yeşil, beyaz olmuş. Her yer Bursaspor bayraklarıyla dolu. Kenetlenme bu şekilde başlayacaktır. Elbette en önemli konu ise seçilecek yönetimin güvenilir olması. Cebinde yarını çıkaracak parası olmayanlar Allah aşkına soyunmasın şu göreve.

Belediye öncülük yapıp b unu başlatırsa şehrin her bir markası 1 Haziran’da firma ve fabrikalarına o bayrağı 1 sene indirmeyecek şekilde asacaktır. Diğer önemli konuysa yeni sezona acilen hazırlık yapılıp, Mustafa Er’in dediği gibi “Şehrin yüzünü armaya döndürmek lazım” bunu başaracak olanda seçilen belediye başkanları. Ben bütün belediye başkanlarının bunu seve, seve yapacağına eminim. Hele ki Bozbey bunu meclise taşırsa koca Bursa’ya 1000 bayrak yeterli olacaktır. 2004 yılında düştüğümüzde nasıl ki tekrar toparlandık, inanıyorum ki şehri birleştiren kazanacaktır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.