SON DAKİKA
Hava Durumu

Geldi sıra seçimlere -1

Yazının Giriş Tarihi: 20.03.2024 11:49
Yazının Güncellenme Tarihi: 20.03.2024 11:49

Öncelikle dediğim gibi Bursa ve Bursaspor özelinde proje lansmanlarına, aday vaatlerinin dizildiği bütün davetlere gitmeye özen gösterdim. Büyükşehir adaylarıyla başlıyorum, devamında ilçe, ilçe yazacağım…

Önce ki seçimlerde hemen, hemen hiçbir yere gitmedim, gitmemeye de özen gösterdim. Özellikle de genel seçimlerde hiç kimseye gitmedim, kimseyi de ağırlamadım, ağırlamak için de ayrıca bir efor sarf etmedim.

Sadece o dönem bakan olan ve Bursa milletvekili seçilen Mustafa Varank basın toplantısına katılmıştım.

Yerel seçimlerin ise benim için yeri ayrı. Bursa’da sporu ve sporcuyu en önemlisi Bursaspor’u ilgilendiren bir seçim olarak görüyorum. Sonuçta 5 koca yıl Bursa’yı yönetecek güçleri koltuklarına oturtacak bu şehir!

Alinur Aktaş

Mevcut başkan ve Cumhur İttifakı başkan adayı Alinur Aktaş ile başlamak gerekiyor sanırım. Kendisinin Bursaspor’a verdiği destekleri az, çok biliyoruz. Her ne kadar Bursaspor taraftarının siyaseti takım üzerinden uzaklaştırmaya çalışmasında hedef tahtasında olsa da özellikle TFF 1. Lig’e düştüğünden beri takıma çok ciddi miktarda kaynaklar sağladığını net bir şekilde söylemek gerekiyor. Özellikle Mustafa Dündar, Oktay Yılmaz, Celil Çolak ile birlikte aday olduktan sonra yaptıkları ziyarette de yine can suyu sayılacak bir parayı kulübe götürdüler. Lansmanı çok etkili ve ciddi ses getirmişti ancak özellikle Tarık Çapçı abiyle birlikte “Söz ne zaman Bursaspor’a” gelir diye beklerken sunumunun sonunda “Bursaspor bizim her şeyimiz. Düştüğü yerden kaldırmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Bursaspor’un uzun dönem projelerine değil, acil şekilde maddi kaynağa ve daha sonrasında kalıcı gelire ihtiyacı var. Ben her ne kadar tepki görsem, küfür yesem de Bursaspor’u yalnız bırakmayacağım” diyerek noktaladı lansmanını. Daha sonrasında sayın başkana sorduğumda ise “Bursaspor’a yaptığımız her şeyi basına veya vatandaşa anlatamıyoruz ancak neler yaptığımı az, çok biliyorsunuz. İçinden kimse tek başına kalkamaz ancak önümüzde ki dönem gerekeni yapacağım” diyerek Bursaspor konusunda da projeleri olduğunu söylemiş oldu.

Mustafa Bozbey

Mustafa Bozbey ise gerek Nilüfer Belediye başkanlığı döneminde gerek şimdi dilinden düşürmüyor Bursaspor’u. Ancak ona da direk yazının başında söyleyeyim tavsiyemi. En acil şekilde bütün adaylarından destek toplayıp onunda Bursaspor’un kapısını aşındırması gerekiyor. Maçlara reklam vererek değil, can suyu çeşmesinin vanasını açarak. Gelelim Bursaspor özelinde neler yapacağına. Aslında sayın Bozbey’de farkında tek başına bu işin altından kalkılamayacağının ve o sebeple basın buluşmasında “Bursaspor ile birlikte Bursa düştü. Bizlerde göreve gelir, gelmez Bursaspor için kenti bir araya getireceğiz. Bu iş bizim tek başımıza başarabileceğimiz bir durum değil. İş adamları, sporcular, taraftar, isteklilerle bir araya gelerek Bursaspor’u içinde bulunduğu durumdan kurtaracağız” dedi. Sokakta da sürekli aynı sorularla karşılaşıyor ola ki sosyal medyada haftada bir Bursaspor temalı video yayınlanıyor.

Yüksel Selçuk Türkoğlu

Yüksel Selçuk Türkoğlu’na gelirsek eğer o da iyi bir Bursasporlu. Özellikle malum takım olaylarında mecliste gündeme getirdiği konularla sürekli bunu vurgulaması aslında her daim takdirimi çekmiştir. Özellikle medya ziyaretinde kendisine direk “Vekilim Bursaspor …” derken direk kendisi konuya girdi “Fatih ben gerekeni her daim yaptım ama bizim milyonlarımız yok. Elimden geleni her daim yaptım, yapmaya da devam edeceğim. Bursaspor’u kimse tek başına kurtaramaz. Bir araya gelerek, şehri bütünleştirerek bu konuya destek olmamız lazım. Bursaspor bu kentin hafızası ve işçi kenti olan Bursa’nın tek gücü. Bu gücü tekrar ayağa kaldırmak lazım” dedi. Kaldı ki bence de Bursaspor’u tek başına bu durumdan kurtarabilecek kimse yok. Ancak birlik, beraberlik çerçevesinde olabilecek bir durum.

Sedat Yalçın

Alinur Aktaş, Mustafa Bozbey ve Yüksel Selçuk Türkoğlu lansmanlarına katıldım ancak Sedat Yalçın’ın birden fazla lansmanına katılmak mümkün olmadı, kendisi veya ekibi bilemedim ama bizi “Adam” yerine koymadı desek yeridir. Bir toplantıda unutursun, ikincisinde “Hatırlamadım” dersin de üçüncüde unutursan art niyettir! O sebeple kendisinin ne projelerini ne de Bursaspor özelinde ki düşüncelerine değinmeyeceğim. Olur da bir davet daha olur, danışmanları veya ekibi arar, nezaketen çağırır o zaman yüz, yüze sorularımı sorar, buradan da çekinmeden sizlerle paylaşırım.

Bayram Kazancı

Zafer Partisi adayı Bayram Kazancı’nın da henüz bir lansmanı olmadığı için ona da soru soramadım. Ofiste ağırladığımızda sadece kendisini Bursaspor özelinde “Çılgın” projeleri var ama kısa zamanda para getirebilecek bir proje söz konusu değil. Kendisi yoğun çalışıyor, sürekli sahada geziyor ve çokça vatandaşlara yüz, yüze projelerini anlatmaya çalışıyor. Ciddi bir efor sarf ediyor ancak dediğim gibi uzun vadede projeler Bursaspor’un şu anda gündemi dışarısında olduğundan dolayı maalesef ki ona da naçizane bir Bursalı, Bursasporlu olarak tavsiyem en acilinden bütün adaylarından bir miktar destek toplayıp Özlüce’nin kapısını çalmasıdır! Bursaspor’un sahasında konuk ettiği Serik Belediyespor maçında bir anda saha içerisinde kalabalık bir heyetle, maç oynanırken belirmesi ve ardından basın tribününe kadar çıkması bir kısım spor yorumcusunun tepkisini çekmiş olsa da kendisine tavsiyem budur.

Zeki Kahraman

DEVA Partisi adayı Zeki Kahraman henüz lansman yapmadı ve ona da aslında sıkça rastlaşmamıza rağmen Bursaspor sorusu sorma şansım olmadı. Onunla da lansmanında veya bireysel görüştüğümde muhakkak bu hususta görüşüp detayları bu satırlardan aktaracağım.

Dediğim gibi siyasi ziyaretler sürüyor. Adaylar çok sık basınla bir araya geliyor. İlçe başkan adaylarını ve Bursaspor özelinde ki projelerini de bu satırlardan sizlere aktaracağım. Kimse kusura bakmayacak… Kestel, İnegöl, Karacabey, Mudanya her nerede aday olursa, olsun Bursaspor özelinde projesi olmayana destekte olmayacağım, haberlerini de seçilse dahi www.bursadanhabervar.com’da yayınlamayacağım. Tarafsızlık ilkesini Bursaspor özelinde rafa kaldıracağız. Yapacak bir şey yok…

Yazıma şu kıssadan hisse ile son vereyim;

Nemrut, azgınlığının önünde bir engel olarak gördüğü Hazreti İbrahim’i (üç semavi dinin ortak atası ve peygamberidir) ateşe atarak cezalandırmak ister.

Meydanın ortasına dev bir ateş yaktırır.

Ateşi gören canlıların tümü etrafa kaçışır.

Ancak bir karınca, ağzında bir damla suyla devasa ateşe doğru telaşla koşturur.

-Onu gören bir başka karınca “Nereye böyle telaşla” diye sorar.

-Karınca “Duymadın mı Hazreti İbrahim’i ateşe atacakmış Nemrut” deyince.

-Diğer karınca alaycı bir ifadeyle, “Ateşi görmedin herhalde. Kocaman bir ateş. Kaçmaktan başka çare yok. Ağzındaki bu bir damla suyla mı o ateşi söndüreceksin” der.

-Bunun üzerine su taşıyan karınca, “Hiç olmazsa yönümüz belli olsun” diye karşılık verir.

Bizim tarafımız Bursaspor…

Kendi adıma kent için her adayın projeleri var ve yapacak veya yapmaya çalışacaktır. Zaten bu hususta yazılar yazan, sizleri bilgilendirmeye çalışan onlarca gazeteci büyüğümüzde var. Ancak her seçim unutulan Bursaspor artık unutulmamalı. Benim desteğim, oyum her ne olursa, olsun Bursaspor’a fayda sağlayacak kişilere olacak!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.