SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa sadece Bursa değildir!

Yazının Giriş Tarihi: 21.01.2023 08:52
Yazının Güncellenme Tarihi: 21.01.2023 08:52

Bursaspor'un en zor dönemleri başlıyor...

Bu savaşta var olmak, yok olmak arasında bir şehir izleyeceğiz. Şehir diyorum çünkü bu takımı, bu duruma bu şehir soktu. 

Basını, taraftarı, yöneticisi, başkanı, ıvırı, zıvırı hep birlikte geçmişten, günümüze el birliği ile soktuk. Şimdilerde basketbol'a da aynı tarifeyi uygulamaya çalışan bir kitle var inşallah bu sefer başaramazlar.

Konumuza dönecek olursak. Bursaspor her sene birileri tarafından kullanıldı. Buna zaman, zaman bizlerde alet edildik. Kimisi Bursaspor'u çok sevdiği için alet oldu, kimisi gücü, kimisi mevkii ve makamı, diğeri parayı. Birileri bir şekilde insanların yaptığı işlere alet oldu. Hala daha olmaya devam ediyorlar. Bende senelerce alet oldum bu işlere. Önce tribünde başladı. Bazı abilerimizin üstümüzden rant sağlamasına da alet olduk, bazı siyasilerin gurubumuzu kullanarak bir yerlere gelmesine de. Bazı iş adamlarının yönetime girmesine de alet olduk, bazı yönetimlerin seçimlerine de. Daha sonra gazeteciliğe adım attığımda bu sefer çokça haberlerimi kullandılar. Her defasında Bursaspor'a olan sevgimizden insanlığımızı kullandılar. Bursaspor'a bilerek veya bilmiyerek bu şehirde ki herkes gibi benimde zararım oldu. şimdi olmaması için elimden geleni yapıyorum. 

Uzun lafın kısası anlatmak istediğim elimizde tuz sağa, sola koşmayı bırakalım. Birisiyle yola çıkıp daha sonra şahsi menfaatleri değişiklik gösterince savaş açanların peşinden koşmayın. İnsanların kişisel hesaplarına koca, koca kitleleri sürüklemesine müsaade etmeyin. Derdimiz Bursaspor ise eğer takım burada. Buyrun tribünden maddi, manevi desteklerimizi olalım ama bahane üretmeden. İş ne zaman karşılıksız desteğe gelince bahane üreten insanın Bursasporlu olma ihtimali nedir? Ama, fakat, lakin yok! Gün gerçekten destek günüdür. 

Bursa sadece Bursa değildir!

Sayın Cumhurbaşkanı kurmaylarıyla beraber Bursa'ya geliyor. Şimdi kalkıp buradan bir şeyler yazmak isterim ama ne kendisinin bundan haberi olacaktır, ne etrafındakiler iletecektir. Ben sadece mevcut yönetimin Özlüce'yi Bursaspor üzerine geçirmek için Murat Kurum ile çabaladıklarını biliyorum. Bu konuda bir adım atılması için ve o kürsüden bu konuda olumlu bir açıklama beklediğimi iletmek istiyorum. Dediğim gibi Bursa sadece Bursa değildir. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.