SON DAKİKA
Hava Durumu

Bu şehrin gerçekleri var!

Yazının Giriş Tarihi: 24.02.2024 10:01
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.02.2024 10:01

“Demezler mi adama?” bunun devamı en altta olacak!

Bu şehrin gerçekleri var diye bir başlık attım. Bu başlık okuyanı siyasete de götürebilir, magazine de spora da…

Başlığı atmamın temel sebebi Bursaspor…

Bu şehrin elbette ki Bursaspor kadar önemli sorunları vardır ama onu bırakalım da işinin ehli gazeteciler yazsın, yazabilirlerse…

Ben şehrin en büyük sorunlarından birisi olan Bursaspor ile yazmaya programladım kendimi bu yazımda. Bursaspor öyle bir kulüp oldu ki sevenin sevdalısı, sevmeyenin belalısı bir hal aldı. Ligi, konumu, durumu fark etmeksizin kitleleri beraberinden sürükleyen bir takım.

TFF 2. Lig’de can çekişen koca Bursa’nın şampiyon olmuş kulübü amatör spor kulüpleri kadar değer görmedi bu memlekette…

Her ilçenin belediye başkan adayları var ve her birisi bölgesinde bulunan amatör kulüplere elinden gelen desteği veriyor, vermelidir zaten de…

Ancaaaaak konu Bursaspor olunca o el taşın altına girecek abi.

Birçok ilçe belediye başkan adayının bi haber olduğu bir Bursaspor’dan bahsediyorum. Aslında hepsinin haberi var. Gittikleri kahvelerde, cafelerde, muhtarlıklarda, esnaf ziyaretlerinde dillerinden düşmüyor Bursaspor. Özellikle vaatler havada uçuyor “Öyle yapacağız, böyle yapacağız, o gelecek, bu gidecek” hatta işi uçurup “Ben seçilirsem Bursaspor hemen Süper Lig’de olacak” diye bol keseden bile atıyor ziyalar.

Adama sorarlar hemşerim Bursaspor bu duruma dün gelmedi. Madem ki Bursaspor ile alakalı yapacakların vardı, fikirlerin vardı, görüşlerin vardı neredeydiniz?

Hatta aynısını sordum iki farklı adaya ve aldığım cevap “Şehrin mülki amirleri var onların işi” peki dedim şehrin mülki amirleri her sene Bursaspor’a ortalama 100 milyon civarı bütçe buluyorlar peki siz neden yoktunuz ortalıkta? Verdiği cevap “İş yoğunluğum vardı ama şimdi söz veriyorum Bursaspor eski günlerine dönecek” neyse devam ediyorum sohbete aradan süre geçiyor laf, lafı açıyor ve diyor ki aynı aday “Bursaspor’a siyaset bulaşmamalı” hemen ardından soruyorum tekrar “Az önce eski günlerine çeviriyordunuz Bursaspor’u ne oldu o iş?” gülümseyerek verdiği cevap “Ben Bursasporluyum” yahu bırakın abi, Allah aşkına bırakın, uzak durun… İsim vermeme sebebimi de açıklayayım. Buradan siyaset yapıp, onlara reklam malzemesi vermek istemiyorum.

Seçim zamanı “Bursasporlu” seçim yokken “İşlerim yoğundu” vaatlerinden sıkıldı bu camia.

Hem mevcut belediye başkanlarını “Siyaset elini Bursaspor’dan çekmeli” diye eleştireceksin, sonra da “Mülki amirler elini taşın altına koysun” diyeceksin. Ancak sıkışınca “Ben Bursasporluyum” yok öyle. Bu şehir yalanlara doydu, hazmetti ve Marmara denizine karıştı bile…

İTİCİLİK YAPMAYIN!

Bir de medyayı gezip ukala, ukala “Sen kesin bizim partilisin, sen kesin bize oy vereceksin” gibi yaklaşımlarla üzerine el, kol şakası yapanlara ayrı uyuz oluyorum arkadaş. O samimiyetsiz iticilik! Yapmayın arkadaş, uzak durun bu şehrin en hassas noktasından. Sizin saçma, sapan projeleriniz ile bu takım taraftarından oy alamazsınız. Hepsi de kelli, felli eski siyasetçiler.

“BU TAKIM BU DURUMA DÜN GELMEDİ! SİZLER DE O KOLTUKLARDA SİYASET YAPIYORDUNUZ” demezler mi adama? Derler, ben dedim işte.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.