SON DAKİKA
Hava Durumu

Artık destek ve susmak için daha ne olmalı?

Yazının Giriş Tarihi: 14.05.2024 11:35
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.05.2024 11:35

Bursaspor’un yaşadığı sorunları kitap haline getirecek birileri olsa yemin ederim malum takım taraftarları sırf merakından alır okur yine de yok satar.

Bizim camia ise maalesef onu bile almaz…

Bursaspor zor dönemden geçiyor ama kimsenin umurunda değil gibi bir hava var!

Birileri yönetimlere yön verebilmek adına açtıkları instagramdan aba altından sopa gösteriyor, diğerleri yönetime girebilmek için medyaları kullanıyor.

Bazıları var ki her dönem yönetim kurabilmek için can atıyor, bir kesim ise yönetebileceği yönetimler gelsin diye uğraşıyor. Kimse de demiyor ki “Bursaspor kapanmaya doğru gidiyor”

Allah’tan kimseyi dinlemeyecek güce sahip bir isim çıktı. Tıpkı Faruk Çelik’in 2009 yılında bir gecede 10 milyon dolar toplayarak bu takıma yaptığı destek gibi şimdide Enes Çelik çıktı ve “Ben buradayım” dedi. Çelik ailesinin Bursaspor’u bir defa daha kurtarması çok manidar olacaktır!

Ancak artık susmak için tam zamanı. Yönetime kim girmiş, kimler var, kim girecek gibi söylemler yerine, kim destek olur, kim olmalı kelimelerini tartışmak önemli. Bırakın abi yönetimde ki var, kim yok. Bunun benim için haber değeri bile yok. Önemli olan yönetim neler yapmış, neler yapacak!

Bursaspor 3. Lig’e düştü artık. Buradan kısa vadede nasıl sıyrılırız, neler yapabiliriz. Konuşmamız gereken asıl konu bu. Sırf yaptığı haber tıklansın diye abuk, subuk başlıklar atarak insanlarla dalga geçmek yerine, destek haberleri ile camiayı bir araya getirmek lazım. Bu sene belli ki savaşımız sadece sahada rakiplerle değil, bir de bu tarz haberlerle insanları oyalayan, istedikleri gibi haber yapıp yöneticileri, siyasileri yıldıran basınla da uğraşacağız.

Enes Çelik ve yönetimi…

Aldığım bilgiler, duyduğum isimler süper. İş ki bu isimler yönetimde olsun ve elini taşın altına koysun. Bunu da başarmak için biraz sessiz, her işe burnumuzu sokmadan başarabiliriz. Özellikle de bu süreçte sakin kalmak ve “Şu gelsin, bu gitsin, bu çöp, o iyi” gibi tartışmalara bile girmeden 1 Haziran’a odaklanmak ve ardından yeni sezon için çalışmalar yapıp kombinelere hücum etmek.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.