SON DAKİKA
Hava Durumu

ENES ÇELİK HAYIRLI OLSUN

Yazının Giriş Tarihi: 26.05.2024 15:12
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.05.2024 15:13

Bursaspor’da 3 yıl için göreve seçilecek yeni yönetim için olağan genel kurulun ikincisi yapılıyor, Yüzüncü Yıl Atatürk Stadyumu’nda.

Tek başkan adayı Enes Çelik olunca tek başkan adayı olması, çekişmenin yaşanmayacağını düşünen yüzlerce üye gelmedi.

4 bin 74’e üyeden oy kullanma hakkına sahip genel kurul üyesi 2 bin 751 kişi olmasına rağmen katılım beklenenin çok çok altındaydı.

Genel kurula 355 üyenin katılması bunun en güzel örneği oldu. Sonrasında ise 560’a ulaştı.

Herhalde bir başka aday olsaydı, tribünde oturulacak yeri bulmak zor olurdu.

Bir de en büyük sıkıntılardan bir tanesi Bursa Erkek Lisesi’nin geleneksel pilav günü ile aynı gün olması bir başka dez avantajıydı genel kurulun.

Ben Erkek Lisesi mezunu olmama rağmen, Bursaspor genel kurulunu tercih edenlerden birisiydim.

Oysa pilav gününe katılmış olsaydım, belki yıllardır göremediğim okul arkadaşlarımla yeniden karşılaşmış olurdum.

Sağlık olsun. Seneye pilav gününe katılırım.

Gelelim genel kuruluna;

Bu birleşime siyasilerin ilgisinin yanı sıra katılımı da bir hayli fazlaydı.

Eski bakanlardan Mustafa Varank, Faruk Çelik ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, milletvekilleri Orhan Sarıbal, Selçuk Türkoğlu, Refik Özen, Ak Parti İl Başkanı Davut Gürkan CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş ile birlikte çok sayıda siyasetçi katıldı genel kurula.

Bu arada dün olağan genel kurulda yeniden 3 yıllığına Bursaspor Basketbol Kulübü Başkanlığına seçilen Sezer Sezgin de katılım gösteren isim oldu.

İlk konuşan Osmangazi Belediye başkanı Erkan Aydın oldu. “Süper Lig yürüyüşünün başlattığı bugünden hepinizi selamlıyorum. Bayrak kampanyasına belediye olarak katkı vereceğiz. Yeni doğanlara Bursaspor forması hediye edeceğiz” dedi.

Sonrasında Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Şampiyon Bursaspor’u yeniden eski günlerine götürecek genç ve yeni ekip var. Adım adım ilerleyerek şampiyon Bursaspor’umuzu süper lige yükselteceklerine inanıyorum. Bursaspor Spor Lisesi’ni kazandırmak için sürecin başladığını müjdelemek istiyorum. Bayrak kampanyasına destek veriyoruz” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Kongremiz hayırlı olsun. Nereden nerelere geldik. Avrupa’nın sayılı takımları arasına girmiştik. Şimdiki yer ise kahrediyor. Hiç merak etmeyin Bursaspor adım adım, her yıl bir lig atmayarak o muhteşem günlerine dönecektir. Bursa’da doğan ve doyan herkesin Bursaspor’a destek vermesini görmek istiyoruz. Enes Çelik kardeşim ve yönetimini yürekten alkışlıyorum. Sinan Bür başkanımı da kutluyorum 16-17 yaşındakilerle lige çıktılar. Kampanyalarına sahip çıkarak Bursaspor’u şaha kaldıracağız. Onların işine siyasiler olarak karışmayacağız. Bursaspor siyaset üstüdür, Bursalılarındır. Mustafa Bozbey olarak da, Bursa Büyükşehir Belediyesi de olarak yönetimin yanında olacağız” şeklinde konuştu.

Daha sonra İyi Parti Milletvekili Selçuk Türkoğlu, “Genç ve dinamik ekip yönetime sahip çıktı. Her daim yanlarında olacağız. Hayırlı olsun. Güzel bir başlangıç olduğunu görüyorum. Başlatılacak yardım kampanyasına bir milletvekili bağışı ile katılıyorum. Bursaspor siyaset üstüdür. Bursaspor yönetimlerinin emrinde olmaya revam edeceğiz” dedi.

Geçmiş dönem Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Mustafa Varank, “Marka şehrin en önemli markalarından bir tanesi Bursaspor’dur. Anadolu’da Süper Lig’de şampiyonluğu yakalayarak gönüllerde taht kurmuştur. Bursaspor’u eski şanlı günlerine taşıyalım. Bu birlik olmaktan geçiyor. Sokaktaki herkesin ikinci söylemi Bursaspor’a sahip çıkın oluyor. Enes Çelik kardeşimin Bursaspor’u iyi yere getireceğine inanıyorum. İş dünyasının bu takıma sahip çıkmalı. Sahip çıkarlarsa başarı gelir. Ben ve vekil arkadaşlarımla birlikte 3 maaşımı Bursaspor’a bağışlıyorum” diye konuşmasını noktaladı.

Bursaspor Basketbol AŞ Kulübü Başkanı Sezer Sezgin, “Armamızı Avrupa’da ve Türkiye’de gururla temsil ediyor. Bunu Bursaspor markası olarak başardık. Basketbol takımı olarak, Süper lige çıkana kadar tüm kurumsal kombine gelirlerini Bursaspor’a bırakıyoruz. Bir oyuncu eksik alalım yeter” dedi.

Yönetim, denetleme kurulu, okundu. Kulübün mali borcunun 1 milyon 504 bin TL olduğu resmen açıklandı.

Daha sonra yönetim ve denetleme kurulları yapılan oylama sonrasında oy birliği ile kabul edildi.

Üyelikten düşürülen isimlerin kulübe 1 asgarı ücret ödemesi halinde üyeliğe dönmesi ise oy birliği ile kabul edilen bir başka önerge oldu.

Aidatlarını ödememeleri nedeniyle Üyelikleri düşürülen 405 üye kongrenin sonunda üyelikleri düşürüldü.

İbraların ardından tek başkan adayı Enes Çelik’in konuşmasını yaptı.

Enes Çelik, “Geçmişteki yanlışları araştıracağız. Mevcut 1,5 milyar TL’yi açan borcumuz. Transfer tahtamız kapalı. Süper Lig sahalarından tel örgülerden çevreli sahalara geldik. İlk adım Bursa dayanışması olacak. Bursaspor hesap verilir bir anlayışla yönetilecektir. Şeffaf yönetim olacağız. Kulübe hibelerini kongre sonrası açıklayacağız. Geniş katılımla, 2009’de olduğu gibi ayağa kalkacağız. Taraftarlarımızdan kombine ve formalara ilgi göstermeleridir. İşimiz şimdi başlıyor. İşimiz çok. 1 Haziran’da kulübümüzün kuruluşunu kutlayacağız. Bayrak kampanyasının artarak devam etmesini arzuluyoruz. Yarın göreve başlayacağız. Herkesin çiçek göndermek yerine kulübe bağış yapmasını istiyoruz” diye konuşmasını noktalarken üyelerin büyük alkışını aldı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.